Waliochaguliwa interview 25/7/2019

       
S/N FULL NAMES SEX EDU LEVEL COURSE
1st SELECTION 2nd SELECTION 3rd SELECTION
1 ABDON MUHISI BONIPHASE M FORM IV PC MAINTENANCE SOLAR ENERGY ELECTRICAL INSTALLATION
2 ASHA MAFURU MASHAKA F FORM IV PC MAINTENANCE TAILORING ELECTRICAL INSTALLATION
3 DANIEL ASTERY LUCAS M FORM IV PC MAINTENANCE  ELECTRICAL PLUMBING
4 FELICIAN  CONRAD  KIMARIO M FORM IV PC MAINTENANCE  PLUMBING MASONRY
5 HAMIS MOHAMMED LIKADI  M FORM IV PC MAINTENANCE  MOTOR VEHICLE  ELECTRICAL
6 HAWA AMIRI CHANGALE F FORM IV PC MAINTENANCE ELECTRONICS FOOD PRODUCTION
7 HUSNA ABDALLAH LWAMBO F FORM IV PC MAINTENANCE PC MAINTENANCE PC MEINTENANCE
8 ISMAIL MUSSA MINJARE M FORM IV PC MAINTENANCE TERRAZO ELECTRICAL
9 JACKLINE ALOYCE NGOWI F FORM IV PC MAINTENANCE FOOD AND BEVERAGE FOOD PRODUCTION
10 SHABANI SELEMANI KILINDI M FORM IV PC MAINTENANCE PC MAINTENANCE ELECTRICAL INSTALLATION
11 LATIFA SHABANI MAULIDI F FORM IV PC MAINTENANCE FOOD PRODUCTION TAIROLING 
12 MAGRETH YONA AYOUB F FORM IV PC MAINTENANCE FOOD PRODUCTION ELECTRICAL INSTALLATION
13 OMEGA YOHANA RISASI M FORM IV PC MAINTENANCE  ELECTRICAL TAIROLING 
14 SAIDI KHALIFANI TIMBULA M FORM IV PC MAINTENANCE  ELECTRICAL SOLAR ENERGY
15 SILVIA BONIFACE  KINYAIYA M FORM IV PC MAINTENANCE TAILORING USHONAJI
16 MBARAKA ZUBERI SENYANGE M FORM IV PC MAINTENANCE ELECTRICAL FITTER MECHANICS
17 ZAINABU SULTAN MKUNDE F FORM IV PC MAINTENANCE ELECTRICAL FOOD PRODUCTION
18 SILVERY JOSEPH QORRO M FORM IV PC MAINTENANCE ELECTRICAL SOLAR ENERGY
19 PETER THOMAS MILANZI M FORM IV PC MAINTENANCE TERRAZO  MOTOR VEHICLE MECHANICS
20 CHRISTINA THOMAS USANGA F FORM IV PC MAINTENANCE PC MAINTENANCE PC MEINTENANCE
21 DANIEL WILSON JANDWA M FORM IV PC MAINTENANCE PC MAINTENANCE PC MEINTENANCE
22 WINCELAUS GASPER SHIRIMA M FORM IV PC MAINTENANCE ELECTRICAL INSTALLATION MOTOR VEHICLE MECHANICS
23 KULGA KASSIM KIMARO M FORM IV PC MAINTENANCE WELDING  TERRAZO
24 SHABANI IDRISA GILA M FORM IV PC MAINTENANCE ELECTRICAL INSTALLATION SOLAR ENERGY
25 MOHAMED KHALID HASSAN M FORM IV PC MAINTENANCE PC MAINTENANCE PC MEINTENANCE
26 ADMINI GODWIN TIIJUKA M FORM IV PC MAINTENANCE ELECTRICAL INSTALLATION FITTER MECHANICS
27 ALLI SAID NGUYU M FORM IV PC MAINTENANCE TAILORING  SOLAR ENERGY
28 BENJAMIN BATHOLOMEO KIDAVA M FORM IV PC MAINTENANCE ELECTRICAL INSTALLATION ELECTRICAL INSTALLATION
29 JAPHET DICKSON MABULA M FORM IV PC MAINTENANCE PC MAINTENANCE PC MEINTENANCE
30 GRACE OFORO KIMAMBO F FORM IV PC MAINTENANCE ELECTRICAL INSTALLATION ELECTRICAL INSTALLATION
31 NTIBASHAKA HAMIMI LEHANI F FORM IV PC MAINTENANCE TAILORING  
32 MONICA HENRY USHAKI F FORM IV PC MAINTENANCE SOLAR ENERGY ELECTRICAL INSTALLATION
33 AMINA RAJABU ALLI F FORM IV PC MAINTENANCE TERRAZO SOLAR ENERGY
34 FRANCISCA DONALD KAHAMBA F FORM IV PC MAINTENANCE ELECTRICAL INSTALLATION FOOD PRODUCTION

 

PROFILE            
S/N FULL NAMES SEX EDU LEVEL COURSE    
        1st SELECTION `     2nd SELECTION 3rd SELECTION
1 FREDY SIMON AMADY M STD VII TERRAZO PC MAINTENANCE DSTC
2 JOHN STUART MILANZI M FORM IV TERRAZO BASIC F/MECH WELDING
3 SALUMU RAMADHAN SALUMU M STD VII TERRAZO ELECTRICAL WELDING
4 CHRISTINER JAPHET CHARLES F FORM IV TERRAZO SOLAR PC MAINTENANCE
5 DEOGRATIAS KIAO EMILO M STD VII TERRAZO WELDING CARPENTRY
6 MUSSA KASIMU HASSANM M STD VII TERRAZO CARPENTRY MVM
7 JUDY HAMISI HASSAN M STD VII TERRAZO PLUMBING DSTC
8 PASCHARY  KALAMBO  MIARKO M FORM IV TERRAZO DSCT ELECTRICAL
9 MNASHON SADOKI TANGILA M STD VII TERRAZO CARPENTRY WELDING
10 ANJELISTINA JASTINI BONIFACE F FORM IV TERRAZO PC MAINTENANCE ELECTRICAL
11 EDSON  BABU MACHEMBA M FORM IV TERRAZO PC MAINTENANCE SOLAR ENERGY
12 BOBCARSON SABASI NGATENA M FORM IV TERRAZZO ELECTRICAL BASIC FITTER MECHANICS
13 JUSTINE BARAKA M FORM IV TERREAZO MASONRY MOTORCYCLE

 

S/N FULL NAMES SEX EDU LEVEL COURSE
1st SELECTION 2nd SELECTION 3rd SELECTION
1 IMAN JUMANNE NGEREZA F FORM 4 BASIC FITTER MECHANICS SOLAR ENERGY  
2 RAHIMU ALLY NGWAMBI M FORM 4 BASIC FITTER MECHANICS ELECTRICAL SOLAR ENERGY
3 WITNES JABLONI SWAI F FORM 4 BASIC FITTER MECHANICS USEREMALA UFUNDI UMEME
4 JOHSON PETER SHAY M FORM 4 BASIC FITTER MECHANICS ELECTRICAL SOLAR ENERGY
5 HAMAD SALUM MTUNDA M FORM 4 BASIC FITTER MECHANICS PC MAINTENANCE MVM
6 WAZIRI MCHARO MDOE M FORM 4 BASIC FITTER MECHANICS WELDING MVM
7 GODLUCK AMANI MUSSA M FORM 4 BASIC FITTER MECHANICS WELDING MVM
8 AMIDA KIBWANA BAKARI F FORM 4 BASIC FITTER MECHANICS FOOD PRODUCTION ELECTRICAL
9 FAUSTINE CYRIAKUS CHAWANGULA M FORM 4 BASIC FITTER MECHANICS MVM PC MAINTENANCE
             

 

S/N FULL NAME SEX EDU LEVEL COURSE
1st SELECTION 2nd SELECTION 3rd SELECTION
1 MESHACK DUKE MSOKWA M FORM IV WELDING AUTO ELECTRICAL  SOLAR
2 THOBIAS KUMALIJA  M FORM IV WELDING MVM PC MAINTENANCE
3 NOEL ELIAS MWASA M FORM IV WELDING ELECTRICAL ELECTRICAL
4 IDDI MUBARAKA ABDALAH M STD VII WELDING TERRAZO ELECTRICAL
5 MARTINE ANNASTNSIUS CHIGENDA M FORM IV WELDING ELECTRICAL PC MAINTENANCE
6 HAJI TWALIB HAJI M FORM IV WELDING PC MAINTENANCE FOOD PRODUCTION
7 IMANI AMIRI KINDAMBA M STD VII WELDING PLUMBING DSCT
8 MWANAISHA RASHID MKUTWI F STD VII WELDING FOOD PRODUCTION ELECTRICAL
9 ABDAUL ORAITI SHOMARI M STD VII WELDING PLUMBING ELECTRICAL

 

PROFILE      
S/N FULL NAMES SEX EDU LEVEL COURSE
1st SELECTION 2nd SELECTION 3rd SELECTION
1 AISHA HUSSAIN MAKSUD F FORM IV DSCT FOOD PRODUCTION  
2 AMINA ADAM MKETO F FORM IV DSCT PLUMBING ELECTRICAL
3 ANNA AYUBU CHAMWELA  F STD VII DSCT DSCT DSCT
4 ANNA AYUBU CHAMWELA  F STD VII DSCT   TARRAZO
5 ASHURA JUMA WAYE F FORM IV DSCT BASIC F/MECHANICS  
6 BEATRICE MILBARD KESSY F FORM IV DSCT SOLAR ENERGY FOOD PRODUCTION
7 ESTER CHARLERS MCHARO F FORM IV DSCT MVM FOOD PRODUCTION
8 FATUMA ABDALAH NDETE F STD VII DSCT F00D PRODUCTION TARRAZO
9 FIDESFRANCIS MUSH F STD VII DSCT FOOD PRODUCTION ELECTRICAL
10 FLORA  ALOYCE ABASI F STD VII DSCT ELECTRICAL FOOD PRODUCTION
11 GEORGE GODMAN MSANGI M FORM IV DSCT MVM FOOD PRODUCTION
12 HABIBA ALLY CHANDE F STD VII DSCT FOOD PRODUCTION  
13 HABIBA MOHAMED MWINYIMVUA F FORM IV DSCT FITTER MECHANICS  
14 HAMDI RAJABU NANYASE M STD VII DSCT PC MAINTENANCE ELECTRICAL
15 HAPPINESS JOSEPH MUSH F FORM IV DSCT PC MAINTENANCE FOOD PRODUCTION
16 HUSNA SHEBE ISSA F FORM IV DSCT PC MAINTENANCE FOOD PRODUCTION
17 JENIFA  SHABANI TIBANDECHE F STD VII DSCT FOOD PRODUCTION  
18 JUDITH KENETH CHIUYA F FORM IV DSCT PC MAINTENANCE SOLAR ENERGY
19 KHADIJA AHMED KALUNGA F FORM IV DSCT FOOD PRODUCTION  
20 KHANJA MASHAKA MAGESE F FORM IV DSCT FOOD PRODUCTION TARRAZO
21 KURWA YUSUPH GADAU F STD VII DSCT WELDING FABRICATION CARPENTRY
22 MAIMUNA HASHIM SILIMU F FORM IV DSCT FOOD PRODUCTION WELDING
23 MARRY MICHAEL AGUSTINO F FORM IV DSCT SOLAR ENERGY PC MAINTENANCE
24 MARY HUMPHREY MAFOLE F FORM IV DSCT PC MAINTENANCE FOOD PRODUCTION
25 MARYAM RASHID SAID F FORM IV DSCT PC MAINTENANCE ELECTRICAL
26 MAULID HASHIM TARUBIN M FORM IV DSCT MVM PLUMBING
27 MERRY HUMPHREY MAFOLE F VETA DSCT PC MAINTENANCE FOOD PRODUCTION
28 MOHAMED HAMISI MFINJI M STD VII DSCT    
29 MOHAMED OMARY SHABANI M STD VII DSCT WELDING FABRI ANIMAL
30 MWAJU MA SALUM MKIWA F FORM IV DSCT FOOD PRODUCTION  
31 MWAMGENI JUMA MWINYI F FORM IV DSCT DSCT PC MAINTENANCE
32 MWANAHAWA SELEMANI MBEGU F FORM IV DSCT FOOD PRODUCTION DSCT
33 NADIYA SILVESTER PETRO F STD VII DSCT    
34 NAHIYA SALEHE MOHAMED F STD VII DSCT FOOD PRODUCTION  
35 NAIMA  SHUKURU MANENO F FORM IV DSCT SOLAR ENERGY PC MAINTENANCE
36 NAJATH KASSIM ATHUMAN F STD VII DSCT    
37 NAZYA MOHAMED ISSA F FORM IV DSCT    
38 NEEMA MABUGA MISAYO F FORM IV DSCT PC MAINTENANCE FOOD PRODUCTION
39 NEEMA SABAS MISELYA F FORM IV DSCT MVM ELECTRICAL
40 NEEMA STIVEN ROBERT F STD VII DSCT PLUMBING FOOD PRODUCTION
41 NYAMIZI MWIJUMA MAABADI F FORM IV DSCT ELECTRICAL SOLAR
42 PILI HAMID JUMA F STD VII DSCT PC MAINTENANCE ELECTRICAL
43 RAHMA SALUM MOHAMED F FORM IV DSCT ELECT PC MAINTENANCE
44 REBECCA ZEDEKIHA MAGAFU F FORM IV DSCT ELECTRICAL SOLAR ENERGY
45 ROMANA EMANUELY MWALENDA F STD VII DSCT FOOD PRODUCTION ELECTRICAL
46 RUSTICA COSMS DONKO F STD VII DSCT PC MAINTENANCE FOOD PRODUCTION
47 SABRINA IBRAHIM MTONO F FORM IV DSCT PC MAINTENANCE ELECTRICAL
48 SELESTINA DANIEL SIMION F STD VII DSCT FOOD PRODUCTION  
49 SHAMRA HAMISI ATHUMAN F FORM IV DSCT FOOD PRODUCTION PC MAINTENANCE
50 SOPHIA IBRAHIM MWITA F FORM IV DSCT PC MAINTENANCE  
51 TATU MOHAMED MIZUNGU F FORM IV DSCT    
52 TAUS RAMADHAN PANGALA F FORM IV DSCT COMPUTER ELECTRICAL
53 VERONICA GEORGE MGEYEKWA F FORM IV DSCT PC MAINTENANCE FOOD PRODUCTION
54 WARDA BAKARI SHARIFU F FORM IV DSCT FOOD PRODUCTION PC MAINTENANCE
55 YOSEPHANESTORY KIPAZA F STD VII DSCT FOOD PRODUCTION  
56 ZAINAB AHMED KIBAMBA F FORM IV DSCT FOOD PRODUCTION  
57 ZAINAB SALUM MATIMBWA F FORM IV DSCT FOOD PRODUCTION  
58 ZAINABU ABDALAH NGATI'GWA F FORM IV DSCT FOOD PRODUCTION  
59 ZAVERIA CHARLES LULANDALA F FORM IV DSCT PC MAINTENANCE  

 

S/N FULL NAMES SEX EDU LEVEL COURSE
1st SELECTION 2nd SELECTION 3rd SELECTION
1  BRIGHTON EGID MOYO M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS SOLAR ENERGY PC MAINTAINANCE
2 ABEL FELISIAN M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS   SOLARY ENERGY
3 ABUBAKARI ABDUBAKARI MAKAMBA M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS BASIC FITTER MACHINE ELECTRICAL INSTALLATION
4 ALLEN PATRICK MBENA M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS PC MAINTENANCE ELECTRICAL INSTALLATION
5 ALLY ABDALLAH LIHAME M STD VII MOTOR VEHICLE MECHANICS PC MAINTENANCE CARPENTRY
6 ANGELO MEDARD CHITUNDA M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS ELECTRICAL INSTALLATION  
7 DANIEL JOSHUA MAKOTA M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS FOOD PRODUCTION MASONRY
8 DAUDI MUHARAMI KONGOI M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS ELECTRICAL INSTALLATION PC MEINTENANCE
10 DORIS LULI KABADI F FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS TERRAZO  WELDING FABRICATION
11 ELIAS BALDWIN KAZIMOTO M STD VII MOTOR VEHICLE MECHANICS CARPENTRY PLUMBING
12 ELTONIMSAFIRI WAZIRI M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS PC MAINTENANCE MAINTENANCE ELECTRICAL INSTALLATION
13 FISRIDULLYTWAHA KONDO M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS ELECTRICAL INSTALLATION SOLAR ENERGY
14 FRANK JOSEPH ANTONY F FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS MOTOR VEHICLE SOLAR ENERGY
15 GETRUDA JACOB MSYANI FE FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS MECHANICS MAINTENANCE
16 HAMAD HAFIDHI HAMADI M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS PC MAINTENANCE MAINTENANCE ELECTRICAL INSTALLATION
17 HAMADI RAMADHANI NZIGE M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS ELECTRICAL TERRAZO
18 HAMISI SAIDI KABANGE M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS PC MAINTENANCE MAINTENANCE  
19 ICHENGOMA COSMAS ALOYCE M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS ELECTRICAL INSTALLATION  
20 ISSA NDUME MUTA M STD VII MOTOR VEHICLE MECHANICS WELDING FABRICATION ELECTRICAL
21 JIVINARIUS MICHAEL MWITA M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS ELECTRICAL INSTALLATION PC MEINTENANCE
22 JOHN JEREMIA JANG'ANDU M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS SOLAR FIRTER MECHANICS
23 KHAMOUD MOHAMED KHALID M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS ELECTRICAL INSTALLATION PC MAITENANCE
24 LOTTI JOSEPH MATHIAS M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS WELDING FABRICATION ELECTRICAL
25 LUCAS DAUD KICHELE M STD VII MOTOR VEHICLE MECHANICS PLUMBING ELECTRICAL
26 RAPHAEL DAUD MAJURA M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS ELECTRICAL INSTALLATION PLUMBING
27 RAYMOND ROGASIAN M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS ELECTRICAL INSTALLATION ELECTRICAL INSTALLATION
28 SAID KHALFAN SHARIFF M STD VII MOTOR VEHICLE MECHANICS ELECTRICAL INSTALLATION SOLARY ENERGY
29 SALUM ABDALLAH KITANDO M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS ELECTRICAL INSTALLATION ELECTRICAL
30 VENANCE JONAS NDEGE M FORM IV MOTOR VEHICLE MECHANICS PLUMBING CARPENTY
S/N FULL NAMES SEX EDU LEVEL COURSE
1st SELECTION 2nd SELECTION 3rd SELECTION
1 KASSIAN HASSAN MAPUNDA M STD VII CARPENTRY WELDING FABRICATION  
2 ALLY JUMANNE MTUNGAKOA M STD VII CARPENTRY ELECTRICAL  PLUMBING
3 SHABIL SEIF MILASI M FORM IV CARPENTRY BASIC F/MECHANICS DCST
4 SAID HASSAN HAUSI M STD VII CARPENTRY MVM SOLAR
S/N FULL NAMES SEX EDU LEVEL COURSE
1st SELECTION 2nd SELECTION 3rd SELECTION
1 OMARY NURU CHARLES  M FORM IV SOLAR MVM CARPENTRY
2 MOSES FUPI MSOFE M FORM IV SOLAR ELECTRICAL MVM

 


Don Bosco Oysterbay

Feed not found.